Czy warto grać więcej niż jeden sport? Poradnik bukmacherski

Chcesz niedługo założyć konto u jednego z operatorów hazardowych? Rejestracja w odpowiedniej firmie bukmacherskiej to na pewno ważny krok. Potem będziesz mógł swobodnie obstawiać rozmaite wydarzenia. Jak czytać wystawione przez fachowców kursy? Dlaczego powinno się na co dzień obstawiać tylko jeden sport, chociaż oferta jest zdecydowanie szersza? Czego jeszcze nie można praktykować, by liczyć na satysfakcjonujące wyniki w podmiotach hazardowych?

Jak rozszyfrować notowania wystawione przez podmioty hazardowe?

Osoby, które dopiero startują mają zazwyczaj wiele pytań. To całkowicie normalne. Przed paroma dniami udało Ci się założyć (po raz pierwszy w życiu) konto bukmacherskie? W tym momencie nie wiesz, jak zabrać się za typowanie? Na początek kilka najbardziej istotnych faktów. Nie wiesz, jak czytać kursy bukmacherskie? Generalnie na każde wydarzenie są wystawiane takie właśnie notowania. Załóżmy, że mamy mecz piłkarski i kursy 2,00, 3,10 i 3,20. W teorii faworytami są gospodarze. To bowiem na nich są najniższe notowania. A taka jest właśnie zasada w podmiotach hazardowych. Im niższe kursy, tym teoretycznie większe prawdopodobieństwo, że dany podmiot wygra. Nie zawsze tak się jednak dzieje. Jak zaś można obliczyć wygraną? Warto to sobie zapamiętać. Trzeba tylko pomnożyć stawkę, kurs i odjąć od tego podatek. Uważasz, że gospodarze (z podanego przez nas przykładu) wygrają? Chcesz postawić za 15 PLN? W takim razie możesz zainkasować 15 PLN x 2,00 x 0,88 (podatek) = 26,4 PLN.

sts bonus 2020 za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Dlaczego rekomenduje się typowanie jednego sportu?

W czołowych podmiotach hazardowych możesz obstawiać rozmaite opcje. Do wyboru są przeróżne dyscypliny. Najwięcej zakładów jest zawieranych oczywiście na futbol. Nie ma jednak problemu, by typować także inne, mniej popularne, sporty. Warto zaznaczyć, że rekomenduje się jednak obstawianie wyłącznie jednej dyscypliny. W niektórych przypadkach warto to zawęzić nawet do konkretnych rozgrywek… Oczywiście, najlepsi polscy bukmacherzy zapewniają szerokie pole do manewru na tej płaszczyźnie. Nie da się jednak ukryć, że lepiej skupić się tylko na jednych rozgrywkach. Dzięki temu będziesz miał odpowiednio dużo czasu, by krok po kroku stawać się ekspertem od danej dziedziny. Gdybyś zaś grał wiele sportów jednocześnie, to nie byłoby to możliwe. Zwracaj uwagę na to, jak typują zawodowcy. Są oni specjalistami od konkretnej „działki”. Nie typują wszystkiego, co znajduje się w ofercie podmiotów hazardowych.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

O czym jeszcze dobrze byłoby pamiętać?

Chcesz osiągać dobre wyniki w podmiotach bukmacherskich? W takim razie należy obstawiać za około dwa procent (jeśli chodzi o aktualnie posiadany stan konta). Wszystko po to, by generalnie jak najmocniej zminimalizować ryzyko poniesienia porażki. Dodatkowo liczy się to, aby nie grać taśm. Lepiej typować single lub ewentualnie duble. Z jednego sportu. W ten sposób możesz zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że uzyskiwane przez Ciebie wyniki będą satysfakcjonujące.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem gry?
Następny artykułRanking bukmacherski 2022 – gdzie grać w sezonie letnim?