Jeśli chcesz wygrywać regularnie pieniądze u bukmachera, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy o samej bukmacherce. Dlatego też dzisiaj przedstawimy Wam również najciekawsze wskazówki, których warto używać w zakładach sportowych!

O czym warto wiedzieć, jeśli chcesz obstawiać zakłady?

Kursy każdego bukmachera są inne

Każdy buk chce przyciągnąć graczy, ale różnicy w kursach zwykle nie są takie duże. Ich wartość pokazuje nam nasz teoretyczny zysk po obstawieniu u danego buka. Naturalnie obstawiając zakłady w Polsce należy wziąć pod uwagę podatki, które należy zapłacić. Od każdej stawki, którą stawiamy u bukmachera, należy odjąć średnio 15-25% od zysku, bo sam podatek wynosi 12%. Warto też wspomnieć o czymś takim jak marża bukmacherska, ponieważ to środki, które bukmacherzy odejmują od twojego zakładu na rzecz kosztów operacyjnych zakładu. Przykładowo – obstawiasz zakład za 1000 zł, wygrywasz, a po przeliczeniu wszystkiego (mniej więcej oczywiście) otrzymujemy tylko 800 zł, a reszta trafia do bukmachera i państwa – dlatego też ważne jest to, aby obstawiać zakłady, w których ty zyskasz najwięcej, a nie bukmacher czy państwo.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Bonusy na start

Każdy bukmacher oferuje swoim nowym typerom bonusy od depozytu, zakłady bez ryzyka, darmowe zakłady i inne promocje bukmacherskie, aby ich zachęcić do obstawiania. Bonus za depozyt wynosi zwykle pomnożenie o 100% naszego pierwszego depozytu, co oznacza, że nasza wpłata zostanie podwojona, abyśmy mogli postawić więcej zakładów. Dla początkujących zakłady bez ryzyka to dobry wybór, ponieważ gracze mogą zdeponować swoje środki, obstawiać zakłady i otrzymać zwrot gotówki, jeśli im się nie uda wygrać.

Bonus bez depozytu to pieniądze, które otrzymujemy otwierając konto u bukmachera. Zakłady sportowe oferują również oferty promocyjne osobom, które mają z nimi długotrwałe relacje. Ponadto zapewniono różne bonusy, zwiększone możliwości lub nagrody, aby nagrodzić najbardziej aktywnych ludzi. Warto obserwować promocje i z nich korzystać, ale z drugiej strony warto pamiętać o pewnych kwestiach, ale o tym później, ponieważ trzeba powiedzieć sobie kilka słów o marży bukmacherskiej.

Marża bukmacherska

Marża to nic innego jak prowizja odbierana przez bukmachera za oferowanie zakładów. Jest to procent wyrównania każdego zakładu postawionego przez bukmachera przeciwko graczowi. W zależności od bukmachera marża zysku wynosi od kilku do dziesięciu procent. Dlatego bukmacher najpierw ustala rozsądne kursy na wydarzenie, aby odzwierciedlić potencjał drużyny lub gracza, a następnie wykorzystuje marżę, aby odpowiednio zyskać na zakładach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pamiętaj o regulaminach

Zapoznanie się z zasadami bonusów to jedna z najważniejszych kwestii, na które każdy gracz powinien zwrócić uwagę. Wszakże żeby skorzystać z danego bonusu trzeba znać jego obrót – to mniej więcej to, że trzeba obstawiać po kursach określonych w regulaminie – zwykle nie jest to najniższy współczynnik obrotu. Standardem jest obstawianie trzykrotności pełnej kwoty, gdzie kurs wynosi 2,50. Oczywiście istnieją bardzo ciekawe sposoby na uniknięcie tego problemu, ale z drugiej strony należy uważać, aby nie nadużywać, w przeciwnym razie legalny bukmacher może ograniczyć możliwość obstawiania zakładów na twoim koncie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego zakłady w czasie rzeczywistym są coraz bardziej popularne?
Następny artykułJakich dokumentów wymaga bukmacher podczas rejestracji twojego konta?