Obstawianie zakładów na żywo to jedna z najprzyjemniejszych chwil, które przeżyjemy, grając u bukmachera. W końcu cieszymy się wtedy nie tylko z oglądanego spotkania, ale także stresujemy tym, jaki będzie ostateczny rezultat. Wszakże od niego zależeć będzie nie tylko zwycięstwo drużyny, której kibicujemy, ale też nasze zarobki. Jak obstawiać zakłady na żywo i gdzie najlepiej to robić?

Zakłady na żywo w Betclic, STS, Fortuna
Zakłady na żywo w Betclic, STS, Fortuna

Jak obstawiać mecze na żywo?

Obstawianie na żywo jest bardzo podobne do standardowego typowania. Różni się tylko tym, że zamiast stawiać na drużyny, które dopiero zaczną ze sobą walczyć, tutaj zakładamy się w już toczących się meczach. Korzystanie z zakładów live nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat, wystarczy tylko, że posiadamy konto w danym serwisie bukmacherskim. 

Jeśli chcemy pobawić się w obstawianie na żywo, musimy tylko zalogować się do bukmachera i wejść w odpowiednią zakładkę. Naszym oczom ukaże się lista aktualnie rozgrywających się spotkań, które można obstawiać. Wielu bukmacherów pozwala także na oglądanie transmisji i śledzenie statystyk meczów, co dodatkowo podnosi atrakcyjność obstawianych spotkań.

STS bonus bez depozytu
STS bonus bez depozytu

Plusy i minusy zakładów na żywo

Zakłady na żywo mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Do plusów zaliczyć możemy m.in. to, że obstawiać możemy w dowolnej chwili spotkania, już po jego rozpoczęciu. Pozwala nam to dokładniej przyjrzeć się temu, jaka jest aktualna forma danej drużyny. Bardzo często bowiem zdarza się, że to, co analitycy przewidują przed rozpoczęciem, nijak ma się do tego, co zobaczymy już w pierwszych minutach. 

Jest to główna zaleta zakładów na żywo. Minusów jest dużo więcej, dlatego każdy musi zastanowić się nad tym, czy na pewno chce korzystać z tej funkcji. Przede wszystkim zakłady na żywo obłożone są dużo większą marżą. Oznacza to, że kursy na zakłady live są dużo niższe. Co więcej, przy każdym obstawieniu musimy odczekać kilka sekund na weryfikację naszego zakładu. Jest to zabezpieczenie bukmachera przed tym, by nie stracić zbyt wiele w razie błędu lub pomyłki. 

Co więcej, obstawianie live jest bardzo ryzykowne z tego powodu, że nie mamy właściwie czasu na przemyślenie tego, co robimy. Wszystkie decyzje podejmowane są pod presją czasu i bardzo łatwo o błąd. Z tego powodu nie poleca się zakładów live początkującym.

Gdzie obstawiać zakłady na żywo?

betclic zakłady na żywo
betclic zakłady na żywo

Zakłady na żywo dostępne są u każdego działającego na terenie naszego kraju bukmachera. Gdzie najlepiej obstawiać? Który bukmacher oferuje najlepsze kursy?

Do najlepszych bukmacherów oferujących zakłady na żywo musimy zaliczyć przede wszystkim Fortunę. Ta czołowa polska spółka wyróżnia się na tle innych znakomitymi kursami. Marża w Fortunie należy do najniższych na rynku, a co za tym idzie, obstawiając tu mamy duże szanse na wygranie znacznych pieniędzy.

Oferta zakładów na www.eFortuna.pl nie należy do największych, ale z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, od zwykłych sportów zaczynając, na e-sportach kończąc. Fortuna to także atrakcyjne bonusy i promocje, które naprawdę przydadzą się początkującym i zaawansowanym graczom. Jeśli interesuje nas obstawianie, to Fortuna powinna być pierwszym bukmacherem, u jakiego się zarejestrujemy. Każdy klient tego bukmachera ma także dostęp do transmisji w dobrej jakości oraz szczegółowych statystyk danego spotkania. 

W zakładach LIVE na www.eFortuna.pl można też oglądać za darmo mecze online:

Drugim z topowych bukmacherów jest portal www.STS.pl. Ten weteran polskiego rynku bukmacherskiego oferuje swoim użytkownikom nieco mniejsze kursy, ale za to oferta jest dużo szersza niż w przypadku Fortuny. Szukając egzotycznych sportów, powinniśmy zajrzeć właśnie tu. Podobnie jak w przypadku konkurencji, tu również otrzymamy dostęp do transmisji oraz statystyk.

Warto pamiętać, że w STS kod promocyjny brzmi BETONLINE i dzięki niemu mamy do zdobycia aż 29 PLN bez depozytu na start plus dwa inne bonusy, w tym jeden na Betgames!

Ostatnim z bukmacherów, na którego warto zwrócić uwagę, jest www.Betclic.pl. Zarówno oferta, jak i kursy są tu całkiem niezłe, a jedyne czego może brakować tej firmie to atrakcyjnej promocji. Co prawda mamy tu dostęp do zakładu bez ryzyka na całkiem sporą kwotę, ale niestety zwrot obarczony jest sporymi warunkami obrotu, co znacznie utrudnia odzyskanie utraconych pieniędzy. Betclic Polska to numer 3 na naszym podium.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułNajlepsi bukmacherzy w Polsce. Ranking 2020
Następny artykułZakłady na e-sport – prawdziwy zwycięzca pandemii koronawirusa
Lubię eksperymentować z bukmacherką. Szukam coraz to nowszych sposobów na grę oraz interesujących, egzotycznych dyscyplin sportowych. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wygrać na tyle dużo, bym nie musiał pracować ;)